czwartek, 7 marca 2013

Wiosna ach to Ty :-)

 
Zbliża się moja ulubiona pora roku Niesie za sobą największy potencjał. Moc zamkniętą w ziarnach za chwilę zacznie się materializować. Kocham ten czas wszech możliwości, czas kiedy wszystko jest potencjałem - początkowym jeszcze nie zmaterializowanym. Choć cykliczny za każdym razem inny. Cykl niesie za sobą świadomość tego co będzie – powtarzalność. Jednocześnie wiosna niesie dar odnowy odrodzenia świeżości. To, co powtarzalne zyskuje świeżość, nową jakość. To, co czaiło się w mrokach wychodzi na światło dzienne. Wraz z Przejściem Białej Bogini celebrujemy moce odrodzenia, nowe początki.

Wraz z powrotem Bogini Persefony ze świata podziemnego zamykamy cykl stwarzania.  Powoli to, co kreowaliśmy, przyciągaliśmy do siebie w czasie zimowego snu zacznie się krystalizować i materializować. Nasze nasiona wydadzą kwiaty. Będziemy mogli ocenić, na jakie plony możemy liczyć latem.

Wiosna to też czas rozpuszczania tego, co skostniało, zamarło i potrzebuje wiele ciepła by po zimie ożyć. To czas afirmacji życia w każdej formie. Widać to choćby pod postacią tradycji jaka pozostała w Naszej kulturze – malowanie pisanek. Ta tradycja przeszła do chrześcijaństwa z wcześniejszej słowiańskiej tradycji. Słowianie malowali jajka jako znak odradzania się życia. Jajko było dla Nich symbolem magicznej siły witalnej i płodności.
Wiąże się to szczególnie z czasem równonocny wiosennej. Czasu rytuałów wody, oczyszczania, odradzania.
Bogini reprezentująca ten czas to Ostara (Wielkanoc) – jej mocą jest niewinność. Niesie dla nas odwieczny dar początku. Pomaga odciąć się od starych poglądów, uwolnić od bolesnych wspomnień, lekcji. Dzięki pracy z tą Boginią zyskujemy świeże spojrzenie, nowy zasób sił i chęć do zaczynania od nowa, otwartość na to co się pojawi a to chyba właśnie najlepsza charakterystyka wiosny.
Kolejna Bogini, którą celebrować będziemy to Gaja - jej święto to dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia – to czas powrotu do kontaktu z ciałem, ziemią, uzdrawianiem tego, co wokoło nas i w nas nawołuje do tego. To czas misteriów kobiet. 

W pełni wiosny obchodzić już będziemy Bełtane – 30 kwietnia,
Oraz witać w maju z mroków podziemi wyłaniająca się Persefone. Bogini przeszła wielką przemianę Zanurzyła się w swe mroki i teraz powraca a wraz z nią światło dzienne ujrzy długo znajdujący się w mrokach potencjał. Dla każdego z Nas inny. Ale dla każdego specjalny, jak co roku na wiosnę mamy szanse go rozpoznać i rozwijać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz