środa, 7 sierpnia 2013
13 Sierpnia święto natury, Białej Bogini Diany/ Artemidy

Czas początku 

Artemida egejska bogini przejęta przez grecką kulturę, a następnie rzymską - jako Diana. To bogini przyrody, natury,źródeł leczniczych, księżyca, kreowania, nowych początków i wspólnot kobiecych. Może z tego powodu uznano ją jako boginie czarownic, która to w noc Walpurgii z diabłem miała się kontaktować.
Diana – Artemida  samo - stanowiąca o sobie wieczna dziewica.
Film Alicja w Krainie Czarów jest jednym z najlepszych obrazów kultury popularnej, pokazujących właśnie taką jakość, jaki kiedykolwiek widziałam. Alicja zabija smoka, ocala bohatera i nie kończy jako jego żona, lecz dąży do własnych celów. My, kobiety, możemy wybrać bycie wieczną dziewicą Archetyp dziewicy - panny dotyczy okresu życia, w którym stająca- się-kobietą dziewczyna, z ciekawością świata i niewinnością w sercu, poznaje życie poznaje siebie i określa, kim jest, aby w pełni przejawić swoją pełną mocy kobiecość,
szanując swoje uczucia i odczucia. Narzucone nam kulturowo różne tabu, ograniczenia i zakazy oraz wynikające z nich poczucie winy i wstydu odgradzają kobietę od niej samej. Oddajemy swoją moc, oddajemy poczucie własnej wartości i godności. Zaczynamy wątpić w nasze czyste intencje, tracimy radość życia, gubimy kreatywność. Możemy zaprosić do swojego życia Dziewicę-Pannę i znów wejść w fazę, w której stajemy się na
nowo. Możemy postanowić, że to, co czujemy, jest święte i godne szacunku. Możemy zajrzeć w swoje serce i zobaczyć, że jest czyste i niewinne, a to daje podstawę odzyskania osobistej mocy. Mocy, która jest pełna miłości i współczucia, stanowcza i twórcza, dzięki której odzyskamy równowagę wewnętrzną oraz szacunek do siebie.
 Artemida, Diana znana była jako dziewicza łowczymi. Bogini zwierząt, lasów i gór, a także jako Bogini płodności, która niesie pomoc i wsparcie kobietom rodzącym. Artemida to początki, to czas, w którym wszystko zaczyna się na nowo. Czy jest nią osoba, która, jeśli ma po raz pierwszy uprawiać seks, sama wybierze sobie miejsce, osobę i czas? A może to kobieta, która jest gotowa odrzucić swoje maski i przywitać to, co w niej drzemie? Może to ta, która dojrzewa do twórczej samotności? Albo wreszcie czy jest nią ta, która postanowiła nie farbować już więcej swoich białych włosów? Artemida to początki, to czas, w którym wszystko zaczyna się na nowo. Radosne stawanie się, poznawanie i odkrywanie.
To Moment, o jakim karta głupca z Tarota jasno mówi: to ta wyjątkowa chwila, w której wyruszamy w swą podróż. 13 SIERPNIA -  Święto przyrody i natury. Święto Diany. Czas - by wejść w kontakt z matką ziemią, naturą, naszą niezależną naturą wolną dziką kobietą. Zapalmy świeczkę dla tej bogini w intencji nowego etapu dla nas.
- Zamknijmy na chwilę oczy jesteście na początku swojej nowej drogi. Przywołaj moce Bogini Diany poczuj jej potencjał. Jej świeże spojrzenie, moc kreacji, ciekawość nowego. Otwórz się na jej potencjały. Podziękuj za nie. Teraz widzisz przed sobą drogę twoją nową ścieżkę. Na jej początku stoi Twoja osobista bogini zobacz, jakie ma atrybuty dla ciebie? Spytaj ją o rytuały na swojej nowej ścieżce. Postaraj się zobaczyć poczuć jej wskazówki. Podziękuj jej i ruszaj na swoją ścieżkę.
 
To święto - przyrody, kontaktu z nią. Celebrowania mocy kobiecego kręgu. Mocy kobiet. Sięgania do własnej mądrości. Kreowania nowego.  Czas dziękowania przyrodzie za jej dary. Cykle jakimi nas obdarza, poprzez które możemy się z nią kontaktować.Piękny czas na poznanie własnych potencjałów, i ich uruchomienie. Pobycie w gronie kobiet i wzmocnienie się mocą kobiecego kręgu.
Warto tego dnia się spotkać i zainicjować krąg wdzięczności i krąg kreowania.
Zanurzyć w własne ciało i poznać jakie moce w nim ukryte czekają na wyzwolenie. Celebrować kobiecość w każdym aspekcie.
Zbierać rośliny lecznicze - tego dnia mają one wyjątkową moc. ( Jako że mamy pełnie lata wszystkei zioła teraz są w pełni swej mocy). Zbierając można wyrazić intencję z jaką bedziemy je zażywać.

Warto uświęcić ten dziń którego moc jest tak wielka że przetwała w wersji kościelnego święta a nawet dnia wolnego od pracy :-) Celebrujmy, wspierajmy się i przywołujmy nowe do swego życia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz